05. aprillil toimus Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) esindajate ja Eesti Lasteuuringute Võrgustiku (ELAV) liikmete koosolek, et tutvustada ELAV tegevust koostöös projektiga conect4children (c4c) ning arutada tulevikuplaane lasteuuringute läbiviimisel.   

Prof Irja Lutsar tegi ülevaate lasteuuringute tähtsusest, ELAV tegevustest ja koopereerumisest teiste Euroopa riikide lasteuuringute võrgustikega ning c4c panusest lasteuuringute vahendamisel. Teemad tekitasid elavat huvi ja leidis kinnitust, et koostöö on hädavajalik. Enneaegsete vastsündinute uuringus TREOCAPA on ITK uurijad eesotsas dr Pille Andressoniga teinud suurepärast tööd patsientide kaasamisel. Põgusalt peatuti ka jätkuuuringu TREOCAPA-Long Term ettevalmistustel. Lepiti kokku, et Ida-Tallinna Keskhaigla kaasatakse koostöölepinguga ELAVsse.

Ida-Tallinna Keskhaiglat esindasid dr Peeter Ross ja Helje Talivee-Toom Teadusosakonnast, Pille Andresson Perinataalkeskuse neonatoloogia osakonnast ning ELAVit lisaks prof Irja Lutsarile prof Tuuli Metsvaht ja kliiniliste uuringute koordinaator Heli Rajasaar.