C4c korraldab kolme lasteuuringut Euroopas: cASPerCF, TREOCAPA ja KD-CAAP. Eesti keskused osalevad TREOCAPA-s ja KD-CAAP-s.

2021 aasta on olnud uuringute ettevalmistamise ja dokumentatsiooniga tegelemise aasta. Mõned patsiendid on uuringutesse juba ka värvatud. 

KD-CAAP – uuringus hinnatakse Kawasaki haigusega laste standardravile steroidide lisamise tõhusust.

13 riigist osalevad uuringus 55 keskust.   Neist kaheksas riigis on uuringud saanud eetikakomiteede ja ravimiametite kooskõlastused ning 28 keskust on läbinud uuringu avavisiidid.

Kokku kaheksa keskust on avatud kolmes riigis: Belgias, Eestis ja Suurbritannias. Uuringusse on planeeritud kaasata 262 patsienti. Detsembrikuu alguse seisuga on värvatud 10 patsienti Suurbritannias. Meie keskused TÜ Kliinikumis ja Tallinna Lastehaiglas on valmis sobivaid patsiente uuringusse võtma.

TREOCAPA – uuringus hinnatakse paratsetamooli efektiivsust arterioonjuha sulgumisel ja ülimalt enneaegsete imikute raske haigestumuseta ellujäämise suurenemist.

16. uuringus osalevast riigist on kaheksas kokku 29 keskust 47-st avatud. 

cASPerCF – uuring selgitab välja posakonasoolii annustamisskeemi lastele ja noorukitele, kellel on tsüstiline fibroos ja Aspergilluse infektsioon.